top of page

Новини

Добавьте заголовок...

01/01/2020

О чем идет речь? Чем это интересно? Добавьте описание, чтобы привлечь внимание аудитории...

День Святого Валентина у Будинку школяра

17/02/2020

Життя без кохання,
Життя без любові –
То небо без сонця,
То небо беззоре!
Життя неможливе,
Воно не існує,
Коли наше серце
Любові не чує

 

          Протягом тижня у гуртках Будинку школяра панували відчуття щастя і романтики, адже вихованці закладу разом з педагогами відзначали День Святого Валентина.

          На базі гуртків «Чарівний бісер» (с. Ковпита),керівник Кузьменко О.О. та «Малятко»(с.Ковпита), керівник Буренок Н.М. вихованці створили куточок  побажань: діти власноруч виготовляли вітальні листівки, писали один одному побажання та прикрасили ними дошку побажань. Керівник гуртка початкового технічного моделювання (с.Киїнка) Чоботар Т.М. підготувала для дітей цікавий майстер-клас з виготовлення коробочок для подарунків, а на базі гуртків «Вироби з соломки»(с.Редьківка), керівник Матузка Т.В.  та «Дивосвіт»(с.Киселівка), керівник Седячко В.М. під час занять діти виготовляли валентинки для друзів та близьких. До вихованців гуртка «Дитячий мюзикл» (с.Рудка) у гості завітала відома поетеса, педагог, громадський діяч Надія Галковська. На занятті вихованці дізнались історію свята, виготовляли валентинки та виконували пісні під акомпанемент. Діти цікаво та незабутньо провели час.

Перші результати участі в обласному етапі предметних олімпіад 2019-2020 н.р.

31/01/2020

Триває ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

Не дивлячись на дуже важкі завдання, які щороку стають все складнішими, непосильними, оскільки більша частина з них виходить далеко за межі навчальних програм, учні закладів загальної середньої освіти району виходять переможцями.

 Так, учнівська команда з української мови та літератури виборола по два дипломи ІІ та ІІІ ступенів.

Учнівська команда з російської мови – два дипломи ІІ ступеня і один – ІІІ ст.

Диплом ІІІ ступеня виборов учасник команди з англійської мови.

Сподіваємося на гарні результати учнівських команд з інших предметів!

Педагогічна зустріч у «Лісовій казці»

31/01/2020

Любов до Вітчизни починається з любові

до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася.

У цьому зв’язку величезного значення набуває визначення мети, завдань, змісту та засобів патріотичного виховання

 дітей дошкільного віку. 

 

В січні відбувся семінар-тренінг на базі Комунального дошкільного навчального  закладу «Лісова казка» Гончарівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області з проблеми «Морально-патріотичне виховання дітей дошкільного віку».

На семінар були запрошені педагогічні працівники закладів дошкільної освіти  Гончарівської, Іванівської, Михайло-Коцюбинської громад та Чернігівського району.

Делегацію Чернігівського району складали вихователь Халявинського ЗДО Тетяна Передня, вихователь Брусилівського ЗДО  Ірина  Магига   та методист РМК Білан Валентина.

Семінар відкрила начальник відділу освіти Валентина Примак, зазначивши, що нині, відроджуючи, пробуджуючи до життя національні традиції, національний дух нашого народу, виховуємо свідомого громадянина і патріота нашої держави. Сьогодні, як ніколи, дане питання є актуальними, тому починати цю роботу потрібно з дошкільного закладу.  

         З привітаннями та інформацією про розвиток галузі дошкільної освіти в громаді звернувся до присутніх Гончарівський селищний голова Віталій Рудник.

ЗавідувачЗДО«Лісоваказка» КатеринаСолнцева презентувала системуроботи закладу зпатріотичного виховання дітей дошкільного віку та познайомила педагогів з особливостями та основними підходами до виховного процесу у закладі.

          Актуальність патріотичного виховання підростаючого покоління розкрила у своєму виступі методист відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Чернігівської РДА Валентина Білан, наголосивши на важливості дошкільного періоду у становленні патріотично налаштованої особистості, про потенційні можливості для формування вищих моральних почуттів, до яких відноситься почуття патріотизму.

У семінарі взяли участь доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Національного університету «Чернігівський колегіум», кандидат педагогічних наук Тетяна Богдан та старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти Національного університету «Чернігівський колегіум», кандидат педагогічних наук Анна Кошель, які представили широкий спектр практичних завдань в контексті морально-патріотичного виховання дітей дошкільного віку. 

Вихованці дошкільного закладу разом зі своїм вихователем Наталією Євсєєвою продемонстрували свої знання про державу, державні символи, свої права під час інтегрованого заняття «Подорож до країни Добра та Милосердя». Влучні жарти, народний гумор, танці, пісні полонили серця всіх присутніх на семінарі. 

А Уляна Коплак, вихователь ЗДО «Лісова казка», провела для педагогів цікавий та емоційний коучинг «Патріотичне виховання: як зробити дієвим».

Символічним було місце проведення семінару, адже засідання круглого столу проходило у міні-музеї української народної творчості «Світлиця» ЗДО «Лісова казка».

 На згадку про семінар у кожного учасника залишилися буклети та подаруночки від працівників закладу та  вихованців.

Голокост: пам'ять і попередження

28/01/2020

          До Міжнародного дня пам’яті жертв  Голокосту – масового знищення нацистами єврейського населення Європи у закладах загальної середньої освіти  та культури району було проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв Голокосту.

          Так, у Седнівському НВК відбулися тематичні діалоги «Нацизм – крайній прояв антисемітизму ХХ століття», «Передумови Голокосту та трагедія українського єврейства», старшокласники Вознесенського НВК обговорювали уривки з фільму «Трагедія Бабиного Яру», усний журнал «Жертви Голокосту в Україніу» запросив учнів Пісківського НВК. У Анисівській ЗОШ І-ІІІ ст. на уроці пам’яті відбулось обговорення з учнями 9-11 класів книг із серії «Українська бібліотека Голокосту»: «Анна Франк. Щоденник», «Щоденник Львівського гетто. Спогади рабина Давида Кахане», «Щоденник Давида Рубіновича».

          Години спілкування «Про що розповідають сторінки щоденника Анни Франк» відбулись у Киселівському НВК; «Голокост – трагедія єврейського народу» у Брусилівській ЗОШ І-ІІІ ст.; «Передумови Голокосту та трагедія українського єврейства» у Снов’янській ЗОШ І-ІІ ст.; «Особливості окупаційного режиму та Руху Опору на окупованих територіях. Голокост» у Пакульській ЗОШ І-ІІІ ст.; «Якщо ти справді на Землі Людина» у Халявинській ЗОШ І-ІІІ ст.

         У закладах загальної середньої освіти району оформлено виставки матеріалів «Голокост: пам'ять і попередження».

         У бібліотечних закладах району 25 – 27 січня були розгорнуті книжково-ілюстративні виставки на тему «Голокост – трагедія єврейського народу».

Там, де єдність, там і сила

23/01/2020

    Під такою назвою 22 січня у смт Седнів  відбувся районний  захід до Дня Соборності і Свободи України, участь у якому взяли керівники району, представники установ та організацій, громадськість селища. Почесними гостями на святі були представники Національної спілки художників України.

    Розпочався захід з ушануванням пам’яті за борцями за волю, соборність і незалежність України,  які загинули у Седневі 10 січня 1919 року під час бою з Богунським полком під командуванням Миколи Щорса і поховані в братській могилі воїнів армії Директорії Української Народної Республіки  на седнівському кладовищі.

    У рамках заходу з метою увіковічення в історії пам’яті про тих представників української інтелігенції, які, проводячи просвітницьку діяльність, зберегли українську культуру, мову, ментальність нації, на приміщенні селищної ради було відкрито меморіальну дошку з нагоди 100-річчя створення громадської організації «Просвіта» громадської організації «Просвіта».

    Урочистості відбулися в приміщенні Седнівського НВК. Усі присутні мали змогу ознайомитися з тематичною виставкою «Співаєм славу тій події і тепер!»,  переглянути презентацію до Дня Соборності України.

    Під час заходу заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Андрій Курданов виконав почесну місію - вручив українському скульптору, педагогу, професору Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, голові Національної спілки художників України, Народному художнику України, лауреату Національної премії України ім. Т.Г. Шевчкнка Володимиру Чепелику почесну нагороду - «Благодійник року 2019» за вагомий внесок у розвиток Седніва. Саме за небайдуже ставлення Володимира Андрійовича до Седнева, його бажання зробити селище туристично привабливим, зберігши його історико-культурну самобутність, Седнівський селищний голова Михайло Шевчик вручив відзнаку «Почесний житель Седнева».

     Учасники художньої самодіяльності Седнівського НВК, селищного будинку культури порадували присутніх на святі концертною програмою.

Заходи до Дня Соборності і Свободи України 22 січня відбулися в усіх навчальних закладах та установах культури району.

1 / 48

Please reload

bottom of page